Бөлшектерді салыстыру

Сабақтың тақырыбы: Бөлшектерді салыстыру.

Сабақтың мақсаты: Бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді салыстыра білуге және оны жаза білуге үйрету.

Міндеттері:

  • Тапсырмаларды орындау барысында оқушыға танымдық – тағылымдық ой – пікір туындату;
  • Тапқырлығы мен ой ұшқырлығын ұштауға жағдай жасау;
  • Математиканың адам өміріндегі алатын орнын, қажеттігін білу.

Күтілетін  нәтиже:

  • Логикалық ойлау қабілетінің дамуы;
  • Оқушылардың материалдық білімінің артуы;
  • Тақырыптар бойынша есептерді шығару арқылы өздігінен нәтижелі білім алуы.

Табыс критерийлері:

Ауызша есептеу, жалпылау дағдыларын, логикалық ойлау қабілеттерін жетілдіру, ойын жеткізе білуін және ой – өрісін дамыту.

Ресурстар: Стикер, бағалау парағы, тақта, бор, интербелсенді тақта.

Сабақтың жүрісі:

  1. Ұйымдастыру кезеңі-5 мин.

Мұғалімнің іс – әрекеті:       Балалардың сабаққа қатысуы, дайындығын тексеру, зейінін шоғырландыра отырып мақсатқа бағыттау.

  1. Оқушыларды түрлі – түсті стикер тарату арқылы топқа бөлу.
  2. Бағалау парағымен таныстырады.
  3. Топ ережесін естеріне салады.
  4. Сыныпта жылы қарым – қатынас орнатады.

Оқушының іс – әрекеті:

  1. Оқушылар ұнаған түсті стикер алу арқылы топқа бөлінеді.
  2. Топ ережесін жасайды.
  3. Топ басшыларын сайлайды.
  4. Үй тапсырмасын сұрау— 5 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті:

Оқушыларға слайд арқылы есептің дұрыс жауаптары көрсетіледі.

№ 545(1,2,3,4)

№546 (2,4)

№547(1,3,5)

Оқушының іс – әрекеті:

Оқушылар көрсетілген дұрыс жауаптар арқылы өздерін тексереді.

Сабақтың барысы:

  1. Білу-8 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті:  Оқушы қызығушылығын тудыратын тақырыпқа қатысты сұрақтар қояды. Жаңа тақырыпты электронды оқулықтан көрсетеді. Мұғалім өзі артынан түсіндіріп өтеді.

Оқушының іс – әрекеті:

Оқушылар бейнежазбаны қарап, мұғалімнің айтқандарын тыңдайды, түсінбеген есептерін сұрайды.

  1. Түсіну-3 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті: Оқушыларға өтілген тақырып бойынша тест жұмыстары  беріледі.

Оқушының іс – әрекеті: Әр топ өз арасында есепті талқылап, тақтаға мәнін жазады.

  1. Қолдану-10 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті: Оқулықтағы есептермен топтық жұмыс жүргізеді.

Оқушының іс – әрекеті: Топ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды, есептерін тексереді

  1. Сергіту сәті: «Қызыл өрік» -3 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті: Оқушыларды орындарынан тұрғызады, өзі қосылып бірге орындайды

Оқушының іс – әрекеті: Оқушылар көңілді түрде қимылдарды қайталайды

  1. Жинақтау-3 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті: Жаңа тақырыпта берілген білімді түсінуі

  1. Үйге тапсырма-3 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті: (үйге  тапсырма береді) Үлес, жай бөлшек тақырыбына байланысты ережелерді жаттау.   №395, 398, 399

Оқушының іс – әрекеті: Үй тапсырмасын жазып алады.

  1. Бағалау-5 мин

Мұғалімнің іс – әрекеті: Сабақ соңында топ басшыларынан бағалау парағын алып, оқушылармен бірге талқылайды

Оқушының іс – әрекеті: Топ арасында өзара бағалайды

 

Балабақшаның аттестациядан өткен құжаттары бар:

3 жылдық Әдіскер құжаттары

3 жылдық Меңгеруші құжаттары

3жылдық Тәрбиеші(барлық топтар)құжаттары

3 жылдық Психолог құжаттары

Сұрақтар бойынша осы сілтемені басыңыз!

 
Пікірлер8
  1. Зине

    балаларға қажетті логикалық материалдар маған ұнады

  2. Айдана

    Кушти, рахмет

  3. Исхан Амангул

    Сабақтың құрылымын дұрыс құру арқылы тақырыпты аша білген əрі əдіс-тәсілдерді қолдану арқылы сабақтың нəтижесіне жете білген.

  4. Тұрсынай

    Сабақтың құрылымы жақсы. Пайдалануға тұрарлық

  5. амангүл

    саламатсызба!Сабақтың құрылымы дұрыс құрылған. 5 сынып оқушыларына әдіс -тәсілдеріңізді қолдануға болады екен. сізге көп рахмет!!!

  6. Анар

    Сабақтың құрылымы өте жақсы құрылған. Тақырыпты аша білген. Әрі ауқымды. Нәтижесіне жетті деп ойлаймын.

  7. Үшкемпір Дархан

    Мақалаңызға алғысым шексіз. Көп мағлұмат алдым

  8. Құрамаева Гүлбаршын

    Апай сізге рахмет! Осындай сабақты МОТ-ны оқымасам да сабағымда қолдансам бола ма? Ренжімейсіз бе?

Добавить комментарий


ErKeTai.KZ