Ашық тәрбие сағаты «Құстар-біздің досымыз»

Ашық тәрбие сағаты

Тақырыбы: «Құстар-біздің досымыз»

Мақсаты:

1.Жабайы және үй құстары туралы білімдерін кеңейту. Олардың тіршілігін, ортақ қасиеттерін, айырмашылығын ажыратуға үйрету.

2. Балалардың ой-өрісін, сөздік қорларын дамыту. Сұраққа толық жауап беруге, 2-3 сөйлем құрастыруға қалыптастыру. 3. Балаларды дала, үй құстарына қамқор болуға баулу

Білім саласы: қатынас.

Бөлімі: қазақ тілі. Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын. Сабақтың көрнекілігі:суреттер, ойыншықтар, кластер, үнтаспа, карточкалар.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. * Балалар бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр. Ендеше, бүгінгі келген қонақтарымызбен амандасайық, өзіміздің білімдерімізді көрсетейік.

l. “Шаттық шеңбер”

Сылдыр-сылдыр шапалақ,

Міне, менің қолым.

Міне, менің жүрегім,

Сені жақсы көремін.

ASuzddddНегізгі кезеңі. 1. Кіріспе әңгіме: -Балалар бүгін аптаның қай күні? -Жылдың қай мезгілі? -Көктем мезгілінде қандай өзгерістер болады? -Ендеше, балалар осы өзгерістерді бақылау үшін “Орман патшалығына” саяхатқа барайық. Келе жатқан жолымыздың жан-жағы сары алтынға боялған, ауасы таза, күн ашық. Айнала сайраған құстардың дауысы естіледі.

Балалар қандай құстардың дауыстарын естіп тұрсыңдар?

(Құстардың дауыстарын тыңдату мелодия)

— Иә, бұл құстардың дауысы. Олай болса бүгінгі

тақырыбымыз құстарға арналады. Онда бүгін біз

сіздермен жұмбақтар, жаңа сөздер, қызықты ойындар

ойнап, суреттер бойынша әңгімелесеміз

-“Орман патшалығында” қандай құстарды танисыңдар? — Осының ішінде қандай құстар қыстап қалады? — Құстар ағаштарды неден қорғайды? — Балалар сендерге ормандағы саяхат ұнады ма? — Ал енді “Орман патшалығынан”” сыныпқа оралайық. 2. Ойын: ”Қандай құсты білеміз?” 3.Көрініс «Құстарды аялайық» 3. Жұмбақтарды шешу:

* Шықылықтап тұрмайды,

Құйрығы ұзын, өзі ала.

Бұл қандай құс? (Сауысқан)

* Таң азанмен оянды,

Елдің бәрін оятты. (Әтеш)

* Түрі көмірге ұқсайды,

Қарқылдап ұшады. (Қарға)

* Шарлап келіп даланы,

Үйіме, үйін салады. (Қарлығаш)

4. Сергіту сәті.

Кәне, қанат жазайық,

Қарлығаш боп ұшайық.

Ұшып-ұшып алайық,

Орнымызға қонайық.

5. Оқулықпен жұмыс.

Тапсырма. Суреттегі құстарды

көрсетіп, олардың қалай

дыбыстайтындығын айтқызу.

6. Сурет бойынша жұмыс.

-”Орман патшалығындағы” көрген құстарды есімізге түсіріп, атап шығайық.

— Олар қандай құстар?(жабайы құстар)

— Ал, мына берілген суретте тағыда қандай құстарды көріп тұрсыңдар?

— Осы құстарды басқаша қалай атауға болады? (үй құстары) 7.Қорытындылау Тиым сөздер.

1.Құстың ұясын бұзба,

Жұмыртқасын жарма.

2.Жұмыртқасы мен балапаны бар ұяны бұзба.

3.Аққуды атпа.

8.Мақал -мәтелдер.

Қаз келсе, жаз келер,

Қарға келсе, қатқақ келер.

Шағала келмей жаз болмас,

Шаңқан келмей, боз болмас.

Жапалақ мақтанса,

Жардан қоян алдым дер.

Жаман мақтанса,

Жақсының жағасынан алдым дер.

 

Балабақшаның аттестациядан өткен құжаттары бар:

3 жылдық Әдіскер құжаттары

3 жылдық Меңгеруші құжаттары

3жылдық Тәрбиеші(барлық топтар)құжаттары

3 жылдық Психолог құжаттары

Сұрақтар бойынша осы сілтемені басыңыз!

 
Пікірлер5
  1. Дилбар

    Тәрбие сағатының жоспары жүйелі түрде, балаларға түсінікті құрылған

  2. Асемгул

    Құстар туралы түсінікті құрылған!

  3. венера

    жақсы жазылған балаларға түсінікті

    1. Гулнара

      Құстар туралы біліп оларды ажырату алатын болады

    2. Жумагул

      Күшті жазылған оқушыларға түсінікті.

Добавить комментарий


ErKeTai.KZ