География. 9-сынып Қазақстанның химия өнеркәсібі кешені

ZHZHБөлім: Салааралық кешендер географиясы

Тарауы: Конструкциялық материалдар кешені

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның химия өнеркәсібі кешені

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар үшін:

  • өнеркәсіптің бір саласы – химия өнеркәсібін білу, оның салаларын, өндіретін өнімдері мен заттарын;
  • қазіргі жағдайын және болашағын бағалауға үйрену;
  • химия өнеркәсібі салаларының маманы болуға талаптану;

 

Мұғалім үшін:

  • химия өнеркәсібі елдің техникалық прогресін көрсететінін, оны ең «лас» сала екенін, оның салаларының таралуы мен орналасуын;
  • басты бағыттарын, болашағын сипаттап беру;
  • кәсіп, мамандық таңдауға баулу.

 

Құрал-жабдықтар: оқулық, карта, тірексызбалар, интерактивті тақта

Сабақтың түрі: кіріктірілген сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, тірексызбалар, картамен жұмыс т.б.

Сабақтың технологиясы: Сын тұрғысынан ойлау

Пәнаралық байланыс: химия, биология, физика, математика

 

Сабақ барысы:

І. Қызығушылықты ояту

  1. Ұйымдастыру (өтілуін түсіндіру)

— жеке тапсырмаларды бөлу, беру

— спикер тағайындау

— бағалау парағын тарату

 

  1. Сергіту сұрақтары:
  2. Химия өнеркәсібі дегенде нені түсінесің?
  3. Химиялық заттарды атаңдар
  4. Күнделікті тұрмыстағы заттар
  5. Резеңке қандай зат?
  6. Ас тұзы ше?

 

ІІ. Мағынаны тану

  1. Жаңа сабақ

1) Тірек-сызбалар сөйлейді

1-sizba

2-sizba

3) Мәтінмен жұмыс.  Әр оқушы өзінің жеке тапсырмасы бойынша жұмыс жасау.

4) Картамен жұмыс.  114 бет  Қазақстан химия өнеркәсібі картасы

5 саланың өндіріс орындарын табу.

3-siz

ІІІ. Ойтолғаныс

4) Жаңа сабақты бекіту.

1-тапсырма. 7 сұрақ. Жазбаша жауап беру

1) Химия өнеркәсібі нені анықтайды? (Т.П.)

2) Жасанды 5-6 затты ата? (пластмасса, бояу, тыңайтқыш, дәрі, полиэтилен)

3) Күкірт қышқылын алу үшін не қажет?  (S/ H2O)

4) Жанбайтын талшық шығаратын зауыт қай қалада?  (Қостанай)

5) Ірі 5 фармацевтика фабрикасын ата?(Ромат, Химфарм, Нобел Алматы, Қарағанды )

6) Қазақстан химия өнеркәсібінің болашағы туралы?

7) Негізгі химияны құрайтын «4 таған». (H2SO4)

 

2-тапсырма.                  Семантикалық карта  (+)

4-siz

  1. Үйге тапсырма. 1.Эссе: Қазақстан химия өнеркәсібінің болашағы.

2.Химия өнеркәсібінің орталықтарын жаттау.

  1. Бағалау

Өзін-өзі бағалау парағы

5-siz

 

Балабақшаның аттестациядан өткен құжаттары бар:

3 жылдық Әдіскер құжаттары

3 жылдық Меңгеруші құжаттары

3жылдық Тәрбиеші(барлық топтар)құжаттары

3 жылдық Психолог құжаттары

Сұрақтар бойынша осы сілтемені басыңыз!

 
Пікірлер2
  1. Калбиби

    Сабақта қолданған белсенді әдістер- тірек сызба және семантикалық карталар оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыруда тиімді екенін көрсетіп тұр. Яғни, пәннің мазмұндық ерекшелігін ескеріп, әдістер таңдалған. Жарайсыз!

  2. Гүлнұр

    Балаларға сабақ қызықты болады деп ойлаймын.Өйткені еліміздегі химия саласы туралы көп мəлімет жинап алды.Əрі нақиы əрі қызықты

Добавить комментарий


ErKeTai.KZ