Сабақ тақырыбтары: «Қалам». Зат есім, көптік жалғаулар. 1 сынып
«Менің оқу құралдарым». Тәуелділік жалғаулар. 2 сынып
Мақсаттары: Оқу құралдарымен таныстыру және қолдану аясын анықтау, жаңа сөздерді белсенді лексикаға еңгізу.Не? Нелер? сұрақтарына дұрыс жауап бере алуға дағдыландыру. Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс атау дағдыларын дамыту. Оқу құралдарына ұқыпты болуға тәрбиелеу.( 1 сынып)
Оқу құралдар тақырыбымен танысуды жалғастыру, диалог пен монолог құру. Тәуелдік жалғауларды орынды қолдануға дағдыландыру, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға дағдыландыру.Оқу құралдарына ұқыпты болуға тәрбиелеу.( 2 сынып)
- Психологиялық кезең
Ынтымақтастық атмасферасын қолдау. 2 мин.
Сәлемдесу. «Армысын алтын күн»
Армысын көк аспан,
Армысын алтын күн,
Армысын жер – ана,
Армысын жан досым.
Міне екі қолым бос,
Жүрегіме жылу қос.
- Сабақ тақырыбын анықтау және топтарға бөлу. 3мин
— Балалар, бүгін ерекше сабақ, қонақтар келіп отыр, өзіміздің жетістіктерімізді көрсетейік.
— Балалар, біз бүгін модуль «Мынау не?» 1 сынып, «Менің оқу құралдарым» 2 сынып бастаймыз. Ережені еске түсірейік.
Сабақ барысында дұрыс жауаптар үшін, тапсырманы дұрыс орындаған үшін оқушыларға смайлик таратам. (формативті бағалау)
Смайлик саны бойынша сабақ соңында баға қоямын.(Критериалды бағалау)
Бүгінгі жаңа тақырыбымызды суреттер жинау арқылы анықтайық және топтарға сол арқылы бөлінеміз.
Суреттерді жинау: 1 топ 1 сынып – қалам.Қалам
2 топ 2 сынып – кітап. Оқу құралдары
Ал оқушылар қандай суреттер жинадыңдар? сұрағы арқылы тақырыпты атау.
- А) Жаңа сөздермен танысу жұптық жұмыс
1 сынып 2 сынып
Оқу құралдары
Кітап-книга Үшін — для
Қалам-ручка Менің кітабым- мой учебник
Дәптер-тетрадь Сенің кітабың — твой учебник
Өшіргіш-ластикүшін керек — нужно для (оқулық арқылы)
Күнделік-дневник
Сызғыш-линейка
Сөмке-сумка (суреттер арқылы)
Ә)Дәптерге жазу(жеке еңбек) Ә) оқулықпен жұмыс істеу топтық еңбек
1 тапсырма суретті сөздермен жаз 1 тапсырма сұраққа жауапты тығдау, қайталау.
3 тапсырма«Сөзжұмбақты шеш» 3 тапсырма оқу, үлгі бойынша сөйлеу.
Карточкамен жұмыс артықты тап5 тапсырма диалогты жолдасымен оқу
Грамматикалық тақырыппен танысу
4 тапсырманы түсіндіру
Б) Оқулықпен жұмыс жүргізу топтық еңбек Б) Дәптерге жазу жеке еңбек
1 тапсырма оқу, қайталау.(оқулық) 4 тапсырма екі бағанаға бөліп жазу
2 тапсырма суретке қарау, атау.(оқулық) Менің добым Сенің добың
Граммакикалық тақырыппен танысу
3 тапсырма көптік жалғауларды жалғау.
Мынау не?Мынау нелер? сұрақтарына жауап беру.
- Сергіту «Шырша сергітуі»
Бір оқушы сергітуді жүргізеді. (Дарынды оқушылармен жұмыс)
- Бекіту топтық еңбек
А) «Сөмкені жина» оыйны лексикалық (тақырыпты бекіту үшін)
Ойын ережесін еске түсірейін: Мектепке оқу құралдары суреттерін сөмке суретіне жинау керек. Салған заттардың аттарын қазақша орысша атау керек.
Ә) Коллаж жасау.Оқу құралдар суреттерін жапсыру. (грамматикалық тақырыпты бекіту үшін)
1сынып 2сынып
Не? Нелер? Менің Сенің
Сұрақтарға жауап беру арқылы коллажды қорғау
А) Мынау не? А) Мынау не?
Ә) Ол кімнің оқу құралы?
- Рефлексия
Үш түрлі стикерлер арқылы сабақты түсіндім бе? сұрағына жауап беру
Жасыл түс – мен барлығын түсіндім
Сары түс – мен түсіндім
Қызғыл түс – мен түсінген жоқпын
- Смайликтарды санау арқылы бағалау (критериалды бағалау).
Үйгесөздерді жаттау 1-2 сынып.
1 сынып 2тапсырма 111 бет қайталау 2сынып 1тапсырма 105 бет қайталау.
маған сіздің сайтыңыз ұнады
тамаша жинақталған
мұғалімдер үшін таптырмас деректер алуға болады. ашық сабақ өткізуге пайдаланатын мәліметтер көп екен.
балалардың қызығушылығын оятып, сұрақтар арөылы баланың сабаққа қатысып отырғанын білуге болады. мақала ұнады
маған сіздің сайтыңыз ұнаған
тіркелеуге рұқсат па?
Ия.Тіркелу батырмасын басыңыз!
Сәлеметсіздер ме? Мен осы сайтқа қалай тіркелуге болатынын білгім келеді. Сайт бетінде көрсетілген тіркелу үлгісімен тіркеле алмай жатырмын.
Салем! Сіз тіркелдіңіз. Тіркелгенде жазған Электронды почтаңызға құпия сөз жіберілген қараңыз.