Бастауыш пен балабақша және ата-аналар сайты.
  • Ұстаздарға
    • Ұстаздар еңбегі
    • Көрнекіліктер
    • Түйіндеме жасау
    • Сертификат
    • Слайд презентация
    • Балалар ойындары
    • Бастауыш сыныпқа
    • Тәрбиешілерге
    • Мақала жариялау
    • Минусовка
    • Мерекелер
    • Конкурстар
  • Жоспарлар
    • Ағылшын тілі
    • Әр түрлі
    • Бастауыш сынып
    • Балабақша
    • Биология
    • География
    • Информатика
    • Қазақ тілі
    • Логопед дефектолог
    • Математика
    • Өзін-өзі тану
    • Тарих
    • Технология
    • Физика
    • Химия
  • Балаларға
    • Мақал мәтелдер
    • Жұмбақтар жауабымен
    • Ертегілер
    • Мультфильмдер
    • Тақпақтар
    • Шығармашылық
    • Сіз білесіз бе?
  • Аналарға
    • Ана және бала
    • Бала денсаулығы
    • Сұлулық
    • Жүктілік күнтізбесі
    • Баланың жынысын анықтау
    • Сәби жынысын жоспарлау
    • Овуляция күнтізбесі
    • Қалай жүкті болуға болады

Негізгі бет > Физика

 

Денелердің жүзу шартын тексеру


Сабақ жоспары
Сынып: 7 « А» Пәні: Физика күні: «11» наурыз 2017 ж
Тақырып: Денелердің жүзу шарттары. №6 зертханалық жұмыс.

Негізгі идея: Сұйық ішіндегі денеге ауырлық және кері итеру күші әсер ететіндігін, егер осы күштердің бірі көп болған жағдайды тәжірибе жасай отырып,көз жеткізу.

Оқу мақсаты: денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді,дененің сұйықта жүзу шартының дұрыстығына көз жеткізеді.

Табыс критериі

Барлық оқушылар Оқушылардың көпшілігі
Жекелеген
Оқушылар
Денелердің жүзу шарттарының тұжырымдамасын біледі, дененің жүзу шарты жайлы мағлұмат алады.

Сұйық ішінде жүзіп жүрген денеге әрекет ететін ығыстырушы күштің шамасы неге тең екенін түсінеді Дененің сұйықта жүзу шартының дұрыстығына көз жеткізеді,баға береді
Сабақ кезеңдері Мұғалім не істейді? Оқушылар не істейді? Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі.
(3 минут) Сабақ мақсатын анықтау үшін сұрақтар бердім.
Оқушыларды топтарға тақырып бойынша формулалар арқылы бөлуді ұйымдастырады. Сабақта жұмыс жасауға дайындалады.

Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.Сабақ мақсатын анықтауға талпынады,
жекелеген оқушылар сабақ мақсатымен қатар міндеттерін анықтайды. Өз ойларын ортаға сала отырып, топтарға бөлінеді Қағазға жазылған формулалардың қиындыларын құрастырып топтарға бөлінеді
Білімді, Білуді, Дағдыны тексеру

(4 минут)Оқушылардың тақырыпқа сай білімдерін еске түсіру үшін жүгіртпе сұрақтар қоямын Өткен материалдарды еске түсіреді.
Бір-бірінен білім алуға ынталанады
Бұрынғы базалық білімдерін көрсетеді
Жаңа материалды игеруге дайындау
денелердің жүзу шарты
(6 минут) Тақырыпқа сай базалық білімді пайдаланып жаңа тақырыпты ашуда бейнеролик көрсетемін. Бейнероликтегі жұмысты топта талқылап, кеңірек түсінік беру.

Жұмыстың негізгі мақсатын түсінеді.
 Денелердің жүзу шарттарын атаңдар
 Дененің сұйық бетінде қалқуының шартын атаңдар.
 Дененің сұйық ішінде жүзіп жүруінің шартын атаңдар
 Дененің сұйыққа бату шартын атаңдар презентация
Жаңа білімді игеру

(8 минут)Тапсырманы өз беттерінше оқып,
нұсқаумен танысуға ұсыныс береді. Тәжірибенің жасалу барысымен және нұсқаумен танысады. Аудиал,визуал,
кинестетиктер болып бөлінеді.

Түсінуін тексеру
Берілген нұсқау бойынша тәжірибені жасауға тапсырма береді. Берілген тапсырманы нұсқауға сүйене отырып,тобымен талқылып,жұмысты жасап көреді.Өз түсінгендері бойынша жасап,кеткен кемшіліктерін анықтайды, түзейді. Өз қалаулары бойынша жасаған тәжірибені түсіндіреді

Жаңа материалды бекіту
(5 минут) Жасаған тәжірибе бойынша алған нәтижелерді кестеге түсіруді және есептеулер жүргізуді ұсынады. Жасаған тәжірибе бойынша алған нәтижелерді кестеге түсіреді және есептеулер жүргізеді.

Кесте
Үй тапсырмасын орындау жөнінде нұсқау
(2 минут) §44 қайталау. Орындау әдістемесін түсіндіру Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады
Дәптерге орындалу әдістемесін жазып алады
Тапсырманың орындалу жолымен бөліседі Күнделік
Қорытынды-сын шығару

(2 минут)
Сабақ мақсатына жетудің қаншалықты табысты болғанын анықтау үшін критерийге сай бағалау жүргізуді ұйымдастыру. Сабақ барысында орындаған жұмыстарын талдайды, өзін-өзі бағалайды.
Стикерлер
Тексерілді: Ә.Оңғарова Жетістік критериі

№ критерий дискриптор ұпай саны
1 Тақырып бойынша негізгі ұғымдарды біледі Архимед заңының тұжырымдамасын біледі.

2 Тәжірибеге қажетті құралдарды пайдалана алады. Тәжірибені берілген нұсқауға сай ретімен орындайды,түсінеді,қорыта отырып,нәтижені кестеге жазады.

3 Ұсынылған кестемен жұмыс жасай алады. Тәжірибеден алынған кестедегі өлшеулер нәтижесін пайдаланып,есептеулер жүргізеді.Теориялық білімін жасалған тәжірибемен салыстырады,оның дұрыс немесе бұрыстығына баға бере алады. 1

Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар:

Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды?
Нені жақсартуға болады?
Нені өзгертуге болады?

Мына ұқсас жазбалар топтамасын ұсынамыз:

  • Дене қозғалысы бағытында әрекет ететін күштің жұмысы. Қуат
  • КҮН ЭНЕРГИЯСЫН ҚОЛДАНУ
  • Отандық және шетелдік оқулықтардың әсері
  • Түсіну дәрежесін бағалау (Физика)
  • Бағалау және бағалау критерийі

Пікірлер 9 Пікір қосу

  • Калбиби 11.05.2021 күні 16:59 уақытында

    сабақ жаңартылған білім беру бағдарламасына сәйкес құрылған, бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолданылған. Алайда грамматикалық қателерін түзету керек

    Жауап беру
  • Калбиби 11.05.2021 күні 16:58 уақытында

    сабақ жаңартылған білім беру бағдарламасына сәйкес құрылған. Бағалай критерийлері мен дескрипторлар қолданылған. Бірақ грамматикалық қателерін түзету керек

    Жауап беру
  • Айдын Қанатқызы 03.09.2020 күні 23:49 уақытында

    Өте жақсы сабақ жоспары. Денелердің жүзу шарттары өте жаксы тақырып. Рахмет

    Жауап беру
  • Толқын Жұмабаева 10.05.2020 күні 15:30 уақытында

    Сабақ өте қызықты.алдағы уақытты өз тәжірибемде қолдансам деген ойым бар.көп рахмет.

    Жауап беру
  • Асемгул 18.11.2019 күні 21:37 уақытында

    Зерттеп тәжірибе жасауға тамаша!

    Жауап беру
  • Гүлнұр 27.03.2019 күні 01:26 уақытында

    Сабақты қызықты əрі нақты.Балалар өз алған білімдерін қорытындылап зерттеп тəжірбие жасап өз білімдерін одан əрі дамытады

    Жауап беру
  • Манзура 10.04.2017 күні 11:37 уақытында

    сабак қызықты етип құрылған. оқушылар қызығып қатысады деген ойдамын

    Жауап беру
  • Акнур 02.04.2017 күні 02:00 уақытында

    Сабақ өте күрделі әрі қызықты. Тәжәрибе арқылы теориялық білімдерін дәлелдеп, қорытындылаған.Кретерий бойынша оқушылар бағаланған. Әдістер ұтымды пайдаланылған.

    Жауап беру
  • Бибигуль 27.03.2017 күні 23:16 уақытында

    аудиал визуал кинестетик деп бөлемін дейсіз зертханаға кіргізуде уақыт үнемделмей қалмайма?

    Жауап беру

Пікір қалдыру

Тек мақалаға байланысты пікіріңізді жазыңыз сұрағыңыз болса мына сілтемені басыңыз!
Жауапты кері қайтару

  • Күнделікті жұмыстар баланың дамуына қалай көмектеседі?

    25 Нау 2025 / Толық оқу

  • Оқуды бала үшін қызықты саяхатқа айналдыру

    19 Нау 2025 / Толық оқу

  • Как помочь ребенку понять Present Simple и Present Continuous: Практические примеры

    27 Қар 2024 / Толық оқу

  • қазақша жұмбақтар Жұмбақтар жауабымен

    1 Қыр 2019 / Толық оқу

  • тегін сертификат Тегін немесе Ақылы Сертификат Алу

    16 Ақп 2014 / Толық оқу

  • Оқушы портфолиосының үлгісі

    30 Там 2013 / Толық оқу

Жаңа жазбалар

  • Күнделікті жұмыстар баланың дамуына қалай көмектеседі?
  • Оқуды бала үшін қызықты саяхатқа айналдыру
  • Как помочь ребенку понять Present Simple и Present Continuous: Практические примеры
  • Бастауыш сынып тәрбиешісінің рөлі мен міндеттері
  • Ұстаздар күніне құтты болсын!

Сайтта жарияланған мақалаларды сайт әкімшілігінің рұқсатынсыз басқа сайттарға жариялауға тиым салынады.Мақаланы басқа сайтқа жариялауға байланысты сұрақтарыңызды hat@erketai.kz электронды почтасына жазыңыздар.Сайттың барлық құқықтары қорғалған © ERKETAI.KZ 2012 жылдан бастап жұмыс жасайды.