Сабақтың тақырыбы: Қосынды және айырым түрінде берілген тригонометриялық функцияларды көбейтінді түріне келтіру.
Сабақ мақсаты: Оқушыларға тригонометриялы функциялардың қосындысы
мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын
меңгерту және осы формулаларды есеп шығару кезінде
қолдана білу дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың міндеттері:
Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі: компьютер, плакат, айналмалы бекеттер( Махаббат бекеті, Достық бекеті, Бақыт бекеті), сигнал карточкалары
Сабақтың әдісі: Сәйкестендіру, деңгейлі тапсырмалар, сергіту сәті (достарыңмен амандасу, сен білесің бе?)
Сабақтың барысы:
1) Топқа бөлу: Сыныпты 3 топқа бөлемін мақал-мәтел арқылы
1) Махаббат бекеті 2) Достық бекеті 3) Бақыт бекеті
1) Өнер алды қызыл тіл.
2)Отан-от басынан басталады.
3)Оқу инемен құдық қазғандай.
2) Достарыңмен амандасу: Әр оқушы қарама қарсы топтан 4 оқушы атын жазады. Содан соң төменде тұрған амандасу тәсілдерін қолданып, тізім бойынша оқушылармен амандасады.
- Қолынан қысып тұрып тілек айт
- Арқаларыңызбен сүйкеніңіздер
- Қол бұлғаңыз
- Көзіңізді қысыңыз
3) Табыс критерийлерін жасау:
4) Бағалау парақтарын тарату:
5)Сәйкестендіру: Әр оқушы балл жинайды(сәйкесінше 1,2,3,4,5балл)
7) Сергіту сәті: «Сіз білесіз бе?»
1) Дүние жүзіндегі ең қысқа жазылған хатты білесіз бе?
2) Түрлі түсті көлдердің қай жерде екенін білесіз бе?
3)Ең жіңішке, ең мықты “жіпті” білесіз бе?
4) Өзін-өзі “кішкентаймын” дейтін жер аттарын білесіз бе?
5) Қараңғы бөлмеде керосин шамы мен шырағдан қатар тұрса, бірінші қайсысын тұтататыныңызды білесіз бе?
8) Деңгейлі тапсырмалар:
С-деңгейлі Әр топ бірлесіп шығарады және тақта алдында қорғайды. Қарама-қарсы топтар тексеру арқылы стикермен баға қояды. (сәйкесінше 3,4,5 бағалары қойылады)
9) Үй тапсырмасы: Тақырыпты қайталау
10) Бағалау: Әрбір оқушы өздері бағалау парақтарын толтырды.
Оқушылар бағалау құралын пайдаланып ағаштағы адам бейнесін бояу арқылы өздерін бағалады.
11) Рефлексия: Стикерге сұрақтарға жауап жазу
Сабақтан бүгін өзіме ……алдым
Сабақта келесі тапсырмаларға қиналдым …..
Бұл қиындықтарды қалай жеңуге болады……
Менің көңіл-күйім ………
Бүгінгі сабаққа менің ұсынысым…….
Бұл сабақтан жақсы əдіс-тəсілдерді алу болады