Заттық ойындар (ашық сабақ)

«Дәншік» балабақшасының тәрбиешісі Ракишева Айжамал Мұратқызы.

Балбөбек  екінші  сәбилер  тобы.

Заттық ойындар.

Мақсаты:

1.Жаңа  технологияларды пайдалана отырып ұсақ қол моторикасын дамыту.

2. Түстерді  білу, бекіту.

3. Ойында  заттарды пайдалана білу.

4. Шығармашылық қабілеттерін дамыту.

5. Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, сөз байлығын молайту.

6. Бастаған істі аяғына дейін жеткізу.

7. Ұжымда жұмыс істеу қасиетін тәрбиелеу.

Түстерді білу, бекіту, Ойында заттарды пайдалана білу, Заттық ойындар

Сабақтың кезеңдері Тәрбиешінің іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті.
Мотивациялық  қозғаушылық .

Ұйымдастыру кезеңі .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мотивациялық қозғаушылық.

Шаттық шеңбері:Достарды біз қолдаймыз,Қиын шақта  қорғаймыз.Біздің топта ұл – қыздар,Тату –тәтті ойнаймыз.Жұмбақ :Ұзын құлағы бар,Өзі қорқақ.

Сыбдыр естісе қаша     жөнеледі?

Топқа көңілсіз қоян келеді, ол адасып кеткен екен.

Балалар  қоян қайда өмір сүреді?

Қоян  сен  мұңайма біз саған көмектесе аламыз.

Балалар  үстел басына отырады  отырады.

Сендердің алдарында не бар?

Дұрыс  бұл затты сендердің мамаларын үйде пайдаланады иә.

Мұса сенің маман,апан осы затпен не істейді?

Кирилл сенің үйінде осындай зат бар ма?

Ал біз балабақшада осындай заттармен ойнағанды жақсы көреміз.

Қыстырғыш – пришепка

Лес –орман.

 

Ульяна сенің алдында не жатыр?

Ол неге ұқсайды?

Сен ол шеңбермен не жасайсың?

Неге сен сары түсті қыстырғыштан жасап отырсың?

Әдемі Ульяна дұрыс айтты ма?

Бекарыс  сен шыршаны қандай түсті қыстырғышпен жасайсың?

Ануар шыршаның түсі қандай?

Кирилл сен не жасайсың ?

Балалар өз беттерімен жұмыс жасайды. Қоян балаларға көмектеседі.

Қоян  бізде саған бір тосынсый бар,

Оның несі жоқ? Еркебұлан сен қоянға құлақ жасап берші.

Балалар мынау не ?

Енді жұмыстарымызды орналастырайық.

Ульяна сен күнді қай жерге қоясын?

Неге ?

 

Шөптерді төмен орналастырамыз.

Ануар сен гүлдерді қайда орналастырасың?

Ал Кирилл  сен не істейсің?

Қоян сен ормныңды танып тұрсың ба?

Иә  бұл менің үйім ғой.

Балалар енді қоян бізбен ойнағыс ыкеледі.

қ\о «Ұзын құлақ»

Бізге қонаққа не келді?

Қоян неге қөңілсіз болды?

Біз оған қалай көмек көрсеттік?

Орман орысша қалай болады?

Қоян рахмет айтып сыйлық береді.

 

 

Тақпақты айтады.Қоян .

 

 

 

Қояндар  орманда өмір сүреді.

 

 

 

Балалар келіседі.

 

 

Қыстырғыш.

 

 

Киімдерді қыстырады.

Бар мамам кір жаяды.

 

Ойнаймыз.

 

Қыстырғыш – пришепка

Лес –орман

 

 

 

шеңбер

допқа , шарға , күнге .

күн жасаймын.

Өйткені күн сары түсті.

Иә күннің түсі сары.

 

Жасыл түспен.

Шыршаның түсі  жасыл.

Кірпі. Оның арқасыңда тікенектері бар.

 

Қоян , құлағы.

 

 

Жоғарыға .

 

 

Өйткені күн аспанда тұрады.

Гүлдер шөптің үстінде өседі.

 

 

Менің кірпілерім шөпте жайылып жүр.

 

Балалар қоянмен қуанады.

 

 

Қоян рахмет айтып , балалармен ойнайды.

қоян

ол адасып кетті.
Орман жасадық.

Лес.

 

Балалар қоштасып кетеді.

 

Күтілетін нәтиже:  Ұжымда жұмыс істеу  ынталандыру, сабақта белсенді болу, қойылған сұраққа толық жауап беру, Шығармашылық қабілеттерін дамыту. Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, сөз байлығын молайту. Түстерді  білу, бекіту.

Пікірлер3
  1. Гулмира

    Сабақ түсінікті жазылған маған ұнады

  2. Дилбар

    Сабақ балаларға түсінікті орындалған

  3. Бану

    Барлықтарыңызға шығармашылық табыс тілеймін сондай қызықты материалдар таба аламын деп ойламаған едім.

Добавить комментарий


ErKeTai.KZ